Lock On: Flaming cliffs 3

23.10.2013 napsal: Admin | Rubrika: Letecké simy - vojenské

Web je uzamčen - není možné zasílat komentáře a články již nejsou upravovány.

lofc3-1

Ačkoliv k vydání Flaming cliffs 3 došlo již 30.4.2013, tak my se na něj blíže podíváme až teď. Proč? Původně jsem jej totiž zakupovat v plánu neměl, cena 50 $ mně přišla poměrně vysoká. Rozhodující však byla následná cenovka 20$ z pravidelné slevové akce Eagle Dynamics, kdo by odolal? Podívejme se proto nyní letem světem na novinky v LOFC3 oproti LOFC2.

Nově se jedná o DCS modul, létá se v prostředí DCS WorldLOFC3 je tedy plně kompatibilní s ostatními DCS moduly. To mimo jiné znamená možnost multiplayeru s ostatními piloty vlastnícimi jakýkoliv DCS modul a mnoho mnoho mnoho hodin propracované bitevní letecké simulace.

A teď už ke strojům – těch pilotovatených je celkem 7, ostatně tak jak je ve Flaming cliffs zvykem už od prvního vydání. Nějvětších změn doznaly letouny F-15C, A-10A, Su-25 a Su-27 – při pilotování nejde si nevšimnout velice datailního 6DOF kokpitu (bohužel neklikatelného). Vylepšení je ve skutečnosti daleko více, ale toho si „běžný“ uživatel jen tak nevšimne. Na druhou stranu tak nějak na ocet zůstaly ruské mašiny MiG-29A, MiG-29G, MiG-29S a Su-33, u nich budete horko těžko hledat nějaké výraznější změny.

lofc3-2

Hlavní novinky v Lock On: Flaming cliffs 3:

  • Jedná se o DCS World modul, který je kompatibilní s ostatními DCS tituly
  • Nový 6DOF kokpit a model letounu F-15C
  • Nová kampaň a single mise F-15C
  • Vylepšené kokpity u ruských strojů
  • Vylepšený letový model vzletu a přistání
  • Nová, pokročilá letová dynamika střel vzduch – vzduch (A/A)
  • Updatován a vylepšen HUD a ostatní avionika
  • Resource Manager
  • Mapa rozšířena o východní Gruzii
  • Mnoho dalších vylepšení – editor misí, speciální efekty, nové modely, detailnější terén, AI atd.

F-15C Eagle

F-15 doznala nejvíce změn – má kompletně nový 6DOF kokpit a celý externí model letounu. Přibyly navíc nové single mise a celá kampaň. Sen každého virtuálního stíhače se stává realitou.

A-10A Thunderbolt II

A-10 ve verzi A obržela rovněž 6DOF kokpit zpracováním blížícím se DCS: A-10C Warthog, ovšem bez možnosti ovládání panelů a avioniky pomocí myši.

Su-25 Frogfoot

Konečně se dostáváme k mému oblíbenému ruskému ničiteli pozemních cílů – Su-25. Oproti free verzi Su-25T v DCS World (1.2.6), který nemá 6DOF kokpit, je požitek z pilotáže úplně o něčem jiném. Možnost vyklonit se do stran a libovolně se otáčet v kabině během provádění úderů neskutečně pomáhá a přidává na realističnosti. Vy co znáte oba modely určitě víte o čem píši – pilot v Su-25 totiž nemá tak dobrý výhled za sebe jako pilot A-10.

Su-27 Flanker

Legendární Flanker je posledním letounem, který dostal ve Flaming cliffs 3 velmi vydařený 6DOF kokpit ve vysokém rozlišení. Kdo v něm nalétá alespoň pár desítek hodin nebude mít problém se zorientovat ani ve skutečném stroji.

Su-33 Flanker

Tento mladší bratříček Su-27 od námořnictva se bohužel v LOFC3 nedočkal žádných větších vylepšení. Subjektivně mám však pocit, že jsou v interiéru použity nové grafické podklady ve vysokém rozlišení.

MiG-29A, MiG-29G and MiG-29S Fulcrum

U všech tří variant MiG-29 se nezměnilo opravdu snad vůbec nic. Dejme si však ruku na srdce – neudělali toho v Eagle Dynamics už takto dost?

Pokud bych měl něco vytknout, tak se mně nelíbí příliš „arkádové“ chování strojů při zatáčení během pojíždění – pokud dáte třeba plnou levou výchylku, tak stroj prudce „uměle“ zatočí bez jakýchkoliv fyzických projevů (zhoupnutí, proklouznutí…) – zkuste si to u stíhacích strojů F-15 či Su-27 a budete hned vědět o čem píši…

Článek mně nezbývá uzavřít jak jinak, než prostým konstatováním, že Flaming cliffs 3 se zase posunulo ve vývojovém žebříčku o několik stupínků výše a sám jsem zvědavý co bude dále následovat. Pro úplnost doplním, že vše uvedené se týká verze DCS World 1.2.6.

Doporučené HW nároky

CPU: Core 2 Duo E8400, AMD Phenom X3 8750 nebo lepší
GPU: Shader 3.0 nebo lepší; 896MB NVIDIA GeForce GTX260 DirectX 9.0c nebo lepší
RAM: 4 GB HDD: 7 GB volného místa OS: Vista 64-bit nebo W7 64-bit

Flaming cliffs 3: Obrázky

Ikonka Máte nějaké vlastní zkušenosti s tímto titulem, které chcete doplnit do tohoto článku? Kontaktujte nás!
Ikonka Dotazy, rady, zkušenosti nebo třeba odkazy na zajímavé články či videa můžete umístit do komentářů níže.
Ikonka Zdroj grafiky a fotografií: Eagle Dynamics | Zdroj dat: Airbase.cz | Výrobce: Eagle Dynamics
Kde pokračovat?
Přečtěte si zážitky z online létání ve článku Flaming cliffs 3: Letový deník

Flaming cliffs 3: Letový deník